Personal

Skolledning och administration
Marie Källström Rektor marie.kallstrom@englishschool.se
Nancy Eurell Administration nancy.eurell@englishschool.se
Skolhälsa
Sollentuna Hälsa       08 928580
Skolsköterska Emma Keltamäki emma.keltamaki@skolhalsan.se
jämna veckor torsdagar öppen mottagning 11:00 – 12:00
ojämna veckor tisdagar och torsdagar öppen mottagning 11:00 – 12:00
Kurator Sofia Welander Svensson sofia.welander@englishschool.se
Varje onsdag öppen mottagning 12:00 – 13:00
Fritids och förskola
Anna Lidgren Mentor för förskola/fritids anna.lidgren@englishschool.se
Robin Pettersson Fritids robin.pettersson@englishschool.se
Pia Bergenbring Fritids pia.bergenbring@englishschool.se
Reza Ashari Fritids reza.ashari@englishschool.se
Marie Gustavsson Fritids marie.gustavsson@englishschool.se
Timothy Vaughn Fritids timothy.vaughn@englishschool.se
Richard Raymer Fritids richard.raymer@englishschool.se
Nadia Sommer Fritids nadia.sommer@englishschool.se
Annelie  Nyberg Fritids annelie.nyberg@englishschoo.se
Sermed Hasan Fritids sermed.hasan@englishschool.se
Skola
Sarika Chawla Mentor för åk 7 sarika.chawla@englishschool.se
Amanda Holman Mentor för åk 6 amanda.holman@englishschool.se
Ben Robertson Mentor för åk 5 ben.robertson@englishschool.se
Kate Alström Mentor för åk 5 kate.almstrom@englishschool.se
Ron Chlebek Mentor för åk 4 ron.chlebek@englishschool.se
Johanna Wiksten Mentor för åk 3 johanna.wiksten@englishschool.se
Pia Forsberg Mentor för åk 2A pia.forsberg@englishschool.se
Marianne Embretsen Mentor för åk 2B marianne.embretsen@englishschool.se
Hilde Haaland Mentor för åk 1 hilde.haaland@englishschool.se
Alison Khumalo Engelskalärare alison.khumalo@englishschool.se
Dominic Benavides Musik & Spanska Lärare dominic.benavides@englishschool.se
Andreas Karlsson Idrott andreas.karlsson@englishschool.se
Anna Granander Resurs anna.granander@englishschool.se
Päivi Larsson Speciallärare paivi.larsson@englishschool.se
Petter Skagaard Slöjd & Bild petter.skagaard@englishschool.se