Personal

Skolledning och administration
Marie Källström Rektor marie.kallstrom@englishschool.se
Amanda Holman Biträdande rektor amanda.holman@englishschool.se
Milka Paavonperä Skolintendent (ekonomi) milka.paavonpera@englishchschool.se
Studie och yrkesvägledare
Annica Bodin Skolkoordinator annica.bodin@englishschool.se
Skolhälsa
Sollentuna Hälsa   08 928580
Jenny Ahlkrona Skolsköterska jenny.ahlkrona@skolhalsan.se
varje tisdag öppen mottagning
Sofia Welander Kurator sofiahalsokonsult@gmail.com
Varje tisdag (varje vecka) och  torsdag (varannan jämn vecka)   9:00 – 15:00
Fritids
Sebastian Yde Fritidsansvarig  sebastian.yde@englishschool.se
Ninni Marie Gustavsson Fritids  marie.gustavsson@englishschool.se
Timothy Vaughn Fritids  timothy.vaughn@englishschool.se
Annelie  Nyberg Fritids  annelie.nyberg@englishschoo.se
Robin Calais Fritids  robin.calais@englishschool.se
Robin Pettersson Förskoleklass/ Fritids  robin.pettersson@englishschool.se
Skola
Anna Lidgren Mentor för åk 1  anna.lidgren@englishschool.se
Ulrika Bondeson Mentor för åk 2  ulrika.bondeson@englishschool.se
Victor Bailey Mentor för åk 3  victor.bailey@englishschool.se
Hilde Haaland Mentor för åk 4  hilde.haaland@englishschool.se
Ron Chlebek Mentor för åk 5A  ron.chlebek@englishschool.se
Rasmus Mattsson Mentor för åk 5B rasmus.mattssoon@englishschool.se
Mikael Winblad Von Walter Mentor för åk 6  mikael.winbladvonwalter@englishschool.se
Mentor för åk 7
Mentor för åk 8
Mentor för åk 9
Mentor Förskoleklassen
Petter Skagaard Träslöjd & Bild  petter.skagaard@englishschool.se
Päivi Larsson Specialpedagog  paivi.larsson@englishschool.se
Helene Karlsmo Franska helene.karlsmo@englishschool.se
José Rodríguez Pavón Spanska  jose.pavon@englishschool.se