Personal

Skolledning och administration
Marie Källström Rektor marie.kallstrom@englishschool.se
Amanda Holman Biträdande rektor amanda.holman@englishschool.se
Nancy Eurell Administration nancy.eurell@englishschool.se
Skolhälsa
Sollentuna Hälsa       08 928580
Skolsköterska Emma Keltamäki emma.keltamaki@skolhalsan.se
jämna veckor torsdagar öppen mottagning 11:00 – 12:00
ojämna veckor tisdagar och torsdagar öppen mottagning 11:00 – 12:00
Kurator Sofia Welander sofiahalsokonsult@gmail.com
Varje torsdag 9:00 – 15:00
Fritids
Anna Lidgren Fritidsansvarig anna.lidgren@englishschool.se
Sebastian Yde Fritidsansvarig sebastian.yde@englishschool.se
Robin Pettersson Fritids robin.pettersson@englishschool.se
Reza Ashari Fritids reza.ashari@englishschool.se
Marie Gustavsson Fritids marie.gustavsson@englishschool.se
Timothy Vaughn Fritids timothy.vaughn@englishschool.se
Patrick Skoglöv Fritids patrick.skoglov@englishschool.se
Annelie  Nyberg Fritids annelie.nyberg@englishschoo.se
Robin Calais Fritids robin.calais@englishschool.se
Skola
Sarika Chawla Mentor för åk 8 sarika.chawla@englishschool.se
Amanda Holman Mentor för åk 7 amanda.holman@englishschool.se
Ben Robertson Mentor för åk 6 ben.robertson@englishschool.se
Kate Alström Mentor för åk 6 kate.almstrom@englishschool.se
Ron Chlebek Mentor för åk 5 ron.chlebek@englishschool.se
Johanna Wiksten Mentor för åk 4 johanna.wiksten@englishschool.se
Pia Forsberg Mentor för åk 3A pia.forsberg@englishschool.se
Alison Khumalo Mentor för åk 3B alison.khumalo@englishschool.se
Hilde Haaland Mentor för åk 2 hilde.haaland@englishschool.se
Pernilla Ljungberg Mentor för åk 1 pernilla.ljungberg@englishschool.se
Anna Lidgren Mentor Förskoleklassen anna.lidgren@englishschool.se
Anna Rönnberg Musik anna.ronnberg@englishschool.se
Andreas Karlsson Idrott andreas.karlsson@englishschool.se
Petter Skagaard Slöjd & Bild petter.skagaard@englishschool.se
Nicholas Zawadzki Engelska nicholas.zawadzki@englishschool.se
Anna Granander Resurs anna.granander@englishschool.se
Päivi Larsson Specialpedagog paivi.larsson@englishschool.se
Malin Larsson Specialpedagog malin.larsson@englishschool.se
Ulrika Bondeson Sv2 ulrika.bondeson@englishschool.se
Nicole Lefranc Franska nicole.lefranc@englishschools.se
José Rodríguez Pavón Spanska jose.pavon@englishschool.se